Nízkoenergetické a pasívne domy

NAVRHUJEME A STAVIAME ENERGETICKY ÚSPORNÉ A PASÍVNE DOMY

Investíciou do nízkoenergetického domu nielen šetríte svoje mesačné náklady, ale hlavne v zdravie svoje aj svojej rodiny. Vyššia investícia na začiatku sa vám vráti v dlhodobom horizonte.

Pýtate sa ako?

Kvalitné okná vás môžu stát viac, ale pri správnej orientácii vám dodajú dostatok tepla aj v zime počas slnečných dní. Vetriaca jednotka vám zabezpečí čerstvý a čistý vzduch, ktorý hneď pocítite na svojom zdraví.

Čo urobí váš dom nízkoenergetickým a zdravým?

Zistite viac

Prečo je dôležité myslieť na tienenie a ako vyriešiť zateplenie domu?
Prečítajte si viac v našich článkoch.

Zateplenie

Ešte stále sa väčšina domov zatepľuje polystyrénom. Hlavným argumentom je cena. Hovorí sa, že polystyrén je o polovicu lacnejší ako minerálna vlna. Druhým argumentom je jednoduchšia montáž. Všetky ostatné argumenty a vlastnosti hovoria v prospech minerálnej vlny.

VIAC

Železobetónový strop

Najlepší spôsob bojovania proti vysokej teplote v interiéri je mať dom postavený z materiálov, ktoré udržia dom chladný čo najdlhšie. Už ani na Slovensku nie je problém vykúriť dom na komfortnú teplotu v zime, začína byť problém udržať komfortnú teplotu v lete.

VIAC

Tienenie

Slnko a svetlo v miestnosti sú pre zdravé bývanie v dome veľmi podstatné. Venuje sa im málo pozornosti a pritom je to dôležitá a dosť zložitá téma, na ktorú je potrebné dbať pri projektovaní domu. V súčasnosti sa odporúča, aby okná zaberali aspoň 1/8 až 1/6 podlahovej plochy.

VIAC

Galéria nízkoenergetických domov

Aj vy chcete dom, v ktorom sa budete cítiť celý rok ako na dovolenke?